България е на финал в Световната лига след победа над Белгия

17626

Националният отбор на България по волейбол победи Белгия с 3:1 (23:25, 25:14, 25:18, 25:20) и се класира за финала на Световната лига, втора дивизия.

Българите не започнаха убедително мача и загубиха първия гейм, в следващите обаче "лъвовете" надиграха съперника. Зала "Конгресна" в Двореца на културата и спорта във Варна беше препълнена и публиката не спираше да подкрепя българските момчета.

Във втората част възпитаниците на Пламен Константинов дадоха само 14 точи на своя съперник и изравниха резултата. Българските волейболисти продължиха със силната си игра и взеха следващите две части на 18 и 20 точки, за да затворят мача с 3:1.

Стана ясно колко ще отсъства Тодор Скримов

Вече е ясно колко време ще отсъства един от ключовите национали по волейбол - Тодор Скримов. Със сигурност той отпада от мачовете от фи...

Така България се класира за утрешния финал на Световната лига, втора дивизия, където ще се изправи срещу Франция или Аржентина