Девойките бият с 3:0 Румъния в контрола

6914

Девическият ни национален отбор по волейбол победи с 3:0 (25:19, 25:20, 25:20) Румъния във втората контрола снощи в Самоков.

Момичетата започнаха уверено мача и още в първия гейм поведоха. На първата техническа почивка имаха аванс от 8:5. Без изненади затвориха гейма с 25:19. Въпреки убедителната победа в мача, възпитаничките на Петър Дочев играха 5 гейма. Такава договорка имаше между българския и румънския щаб.

Елица Василева: Има какво да научим от всеки треньор

Новият селекционер на националния отбор по волейбол за жени Владимир Кузюткин е много добър мотиватор. Така една от основните състезате...

В четвъртия гейм българският треньор вкара в игра резервите, които показаха, че са достойни и за титулярния състав. Лъвиците взеха гейма с 25:22. Румънките се утешиха с почетния пети гейм – 18:16.

Контролните мачове са част от подготовката на девическия тим за евроквалификацията, която е в Самоков от 24-и до 26-и април. Победителят от турнира получава директна квота за Европейското първенство.