10010

Българският национален отбор по волейбол започна с победа участието си на олимпийския квалификационен турнир в Берлин, Германия. Това стана днес, след като възпитаниците на Пламен Константинов спечелиха с 3:1 (29:27, 25:15, 23:25, 25:22) срещу Финландия.

Първият гейм беше изключително драматичен, но при 27:27 Николай Николов се отчете с два страхотни сервиса, при втория от които Градинаров направи великолепен единичен блок за 29:27 - 1:0 за България. Последва светкавичен гейм за родните национали, които смачкаха своя съперник с 25:15, но за съжаление подцениха съперника и допуснаха изоставане от 5 точки в заключителната част на 3-ия гейм. Това доведе до поражение с 23:25 и напълно излишен 4-и гейм.

С две големи липси България ще воюва за олимпийска волейболна квота

Мъжкият национален отбор по волейбол на България заминава днес за участие в олимпийската квалификация в Берлин (Германия), която ще се ...

В него Тодор Скримов и компания поведоха рано и успяха да задържат аванса си, въпреки че финландците на два пъти се доближиха в резултата и дори стигнаха до равенство при 17:17 - 25:22.

Най-полезен за успеха на "лъвовете" беше пропусналият Евро 2015 Тодор Скирмов. Той реализира 26 точки и се отчете с 4 аса, с което липсата на Тодор Алексиев не се усети поне в този двубой.